Święta dla leniwych…
Święta dla leniwych…

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia jak co roku przyprawiają wielu z nas o szybsze bicie serca. Choinka, prezenty, porządki, zakupy i dekoracje mogą poskutkować zawrotem głowy. A gdyby tak w te święta pokusić się o małe udogodnienia, które pomogą przetrwać czas świątecznej gorączki? Poniżej przedstawiamy przegląd wynalazków, które sprawią, że choć na chwilę odetchniemy z ulgą.

  1. Drzewko dla leniwych …

Kto nie marzy o pięknej żywej choince, wypełniającej swoim zapachem cały dom? Problem w tym, że żywe drzewko wymaga odpowiedniej pielęgnacji, w tym sumiennego podlewania…Schylanie się, aby dotrzeć z wodą do naczynia, w którym znajduje się choinka może być jednak bardzo uciążliwe. Z pomocą może przyjść patent amerykański US6347479B1, który ujawnia system do podlewania choinki, zawierający rurę zakończoną lejkiem.

Źródło: publikacja patentu US6347479B1

Niemieckie zgłoszenie patentowe DE19803580A1 ujawnia natomiast choinkę z pniem stanowiącym zbiornik wody, do którego wpina się żywe gałązki. Wilgoć obecna w pniu pomaga utrzymać świeżość gałązek.

Źródło: publikacja zgłoszenia patentowego DE19803580A1

2. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Spokojne święta to marzenie wielu z nas. Twórcy poniższego rozwiązania najwidoczniej wzięli sobie to pragnienie do serca. Wynalazek dotyczy choinki, która w przypadku pożaru sama się ugasi. System gaśniczy zawiera czujnik pożaru i moduły gaśnicze, aktywowane w przypadku wykrycia nagłego wzrostu temperatury otoczenia.

Źródło: publikacja zgłoszenia patentowego US6003610A

3. Dekorowanie…

Ubieranie choinki to pracochłonne zajecie. A gdyby tak móc zrobić to zdalnie – np. siedząc wygodnie w fotelu? Jest na to sposób – przedstawiony w opisie US3494235A, który ujawnia system dystrybucji ozdób w postaci pistoletu. Koniec z mozolnym ręcznym dekorowaniem drzewka! Z pomocą tego wynalazku wystarczy wycelować pistoletem w choinkę i nacisnąć spust!

Źródło: publikacja zgłoszenia patentowego US3494235A

4. A kiedy zabłyśnie pierwsza gwiazdka..

Oczekiwanie na świętego Mikołaja może być męczące. Tu z pomocą przychodzi amerykańskie zgłoszenie patentowe US5523741A, ujawniające system wykrywania Mikołaja. Gdy tylko do skarpety zostanie włożony podarunek, jego obecność zostanie zasygnalizowana zapaleniem się lampki.

Źródło: publikacja zgłoszenia patentowego US5523741A

I to był już ostatni wynalazek z naszego subiektywnego przeglądu. Mamy nadzieję, ze lektura zaprezentowanych tu rozwiązań umili czas przygotowań do świąt.

Ho, ho, ho !!!

Autor: Małgorzata Dominiak /Polski i europejski rzecznik patentowy