Zastanawiasz się, jak odzyskać domenę internetową, która została przejęta przez pirata domenowego? Pamiętaj, że istnieją prawa do domeny, którymi możesz dysponować. Z problemem, jakim jest odzyskiwanie domeny, najczęściej borykają się potężni przedsiębiorcy.

Wbrew pozorom, sposobem na to by odzyskać utraconą domenę jest nie tylko jej kupno od szantażystów domenowych, ale również walka na drodze sądowej. W takim razie, na czym polega odzyskiwanie domeny internetowej drogą sądową? Już na samym początku warto upewnić się, że Twój znak towarowy jest zarejestrowany lub jako pierwszy posługiwałeś się danym określeniem.

Czy odzyskanie domeny firmowej jest możliwe?

Zaczynasz wątpić w to, że odzyskanie domeny firmowej jest w ogóle możliwe? W takim razie, najwidoczniej nie trafiłeś jeszcze na odpowiednich specjalistów, którzy doradziliby Ci, jak w uproszczony, szybki i mało stresujący sposób odzyskać utraconą domenę. Doskonałą, a zarazem alternatywną metodą rozwiązania sporu jest oddanie sprawy przed Sąd Polubowny ds. Domen Internetowych. Postępowanie to rządzi się odmiennymi zasadami, niż ma to miejsce w przypadku zwykłego postępowania sądowego.

Spory rozstrzygane są przez arbitrów, którzy posiadają wystarczającą wiedzę z zakresu funkcjonowania internetu, domen internetowych i problemów prawnych związanych z tą sferą. Co istotne, odzyskiwanie domeny jest zdecydowanie krótsze niż w przypadku tradycyjnych rozpraw sądowych. Niebudzące wątpliwości spory, rozstrzygane są nawet w ciągu 2 do 6 miesięcy. Zadbaj o odpowiednie doradztwo prawne. Rozpocznij współpracę ze specjalistami odzyskiwania domen internetowych w AOMB.pl.

Odzyskiwanie domeny – walka prawna

Odzyskiwanie domen zazwyczaj kończy się sporami trafiającymi przed wyspecjalizowane sądy polubowne, pod warunkiem, że zgadzają się na to obie strony. Jednak zdarzają się przypadki, kiedy zawarty spór rozstrzygany jest przez sąd państwowy.

W trakcie formułowania roszczeń, można żądać zarówno usunięcia nazwy domeny z rejestru, jak również jej transferu na siebie. Co ważne, oddając swoją sprawę pod wyrokowanie sądu, każda ze stron zrzeka się możliwości wniesienia odwołania od wyroku do sądu powszechnego.

Z nami odzyskanie domeny internetowej jest możliwe!

Czasy, kiedy z Internetu korzystały tylko duże firmy e-commerce już dawno przeminęły. Z tego względu, warto zatroszczyć się o właściwą rejestrację domeny internetowej swojej firmy. Dzięki Kancelarii patentowej AOMB, masz szansę nie tylko na uzyskanie kompleksowej wiedzy na temat swoich praw jako użytkownika sieci, ale również rzecznicy patentowi pomogą Ci w przypadku sporów domenowych (np. gdy ktoś próbuje wykorzystać Twoją reputację, posługując się łudząco podobnym adresem internetowym, dla prowadzenia swojego biznesu). Z AOMB.pl odzyskanie domeny internetowej jest możliwe!