WAŻNE!
Monitoring patentów

Monitoring znaków towarowych
Kategorie
Wiadomości

Współpraca krajowych urzędów patentowych rośnie w siłę!

Mamy dobrą wiadomość dla wynalazców, patentujących swoje rozwiązania na terenie Europy! Krajowe urzędy patentowe opracowują ujednolicone praktyki, które mają na celu rozwiązanie problemów, wynikających z braku spójności w podejściu urzędów do niektórych procedur patentowych. Jak wiadomo, patenty są prawami o charakterze terytorialnym i niestety urzędy patentowe w różnych krajach mają odmienne podejście do wielu kwestii, co jest bardzo uciążliwe dla firm, chcących ubiegać się o patent w kilku krajach jednocześnie (albo np. równolegle w ramach procedury krajowej i europejskiej). Europejska Organizacja Patentowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wynalazców i pracuje nad ujednoliceniem procedur i podejścia urzędów w krajach członkowskich Europejskiej Organizacji Patentowej do kwestii jednolitości wynalazku, obowiązku wskazania twórców, przyznania daty pierwszeństwa, przywrócenia praw, redagowania zastrzeżeń patentowych i badania zgłoszeń wynalazków realizowanych komputerowo. Pierwsze efekty tego projektu są już widoczne. Z końcem grudnia wypracowano wspólne zalecenia, dotyczące jednolitości wynalazku i wskazania twórców.


EPO – Convergence of practice


Zapraszamy do lektury!

Kategorie
Wiadomości

Specjalista ds. patentowych AOMB Polska pracujący nad prototypem dla NASA!

Mateusz Rosiek, specjalista ds. patentowych AOMB Polska, który wraz z węgierskim zespołem Puli Space jest uczestnikiem konkursu „Honey, I Shrunk the NASA Payload Challenge, the Sequel”
(PL. Wyzwanie „Kochanie, zmniejszyłem ładunek NASA!, część Druga”) otrzymał wsparcie inżynierów z NASA Jet Propulsion Laboratory i finansowanie w wysokości 225 000 Euro!
Konkurs jest częścią amerykańskiego programu Artemis, który za zadanie postawił sobie lot na księżyc. Puli Space na swojej stronie ogłosiło, że „NASA była pod wrażeniem propozycji eksperymentu Puli Lunar Water Snooper (PLWS) i są podekscytowani współpracą i wsparciem zespołu Puli Space przez cały roczny okres rozwoju.” Teraz zespół z Mateuszem będzie pracować nad prototypem eksperymentu, który w przyszłości może stać się częścią programu lotów na księżyc.
Jesteśmy tą informacją podekscytowani nie mniej, niż NASA! Trzymamy kciuki za Mateusza i o dalszych postępach będziemy informować na bieżąco.

Kategorie
Wiadomości

Czy można OPATENTOWAĆ PROGRAM KOMPUTEROWY?

Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w najnowszym numerze „My Company Polska”, gdzie znajdziecie także komentarz naszego rzecznika patentowego – Oskara Gińko na temat nowych wytycznych Urzędu Patentowego RP.

Materiał PDF do pobrania:

Pełny artykuł przeczytacie także pod linkiem: KLIK!

Kategorie
Wiadomości

Debiut Milton Essex S. A. na parkiecie!

Miło nam poinformować, że 17 grudnia 2020 r. na parkiecie rynku NewConnect zadebiutowała spółka MILTON ESSEX S.A., dla której kancelaria patentowa AOMB Polska Sp. z o.o. prowadzi obsługę krajowego i międzynarodowego procesu patentowego w zakresie rozwiązań dotyczących diagnostyki alergii na podstawie pomiarów hipertermii skóry. Relację z debiutu giełdowego naszego klienta można znaleźć tu: KLIK!

Trzymamy kciuki za powodzenie dalszych badań i ich skuteczną komercjalizację, czemu służy m.in. ochrona własności intelektualnej związanej z tymi nowatorskimi rozwiązaniami.